0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

logo
منو
logo
logo

خرید ماشین کنترلی

ماشین‌های کنترلی موجود در هابی سنتر، اورجینال و از برندهای روز دنیا هستند.

برای دریافت مشاوره قبل از خرید ماشین کنترلی می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

09122760988         02122942739

لازم به ذکر است که لیست قیمت ماشین کنترلی در سایت، بروز می‌باشد.

ماشین‌های کنترل از راه دور (یا به اختصار ماشین‌های RC) به ماشین‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند از راه دور با استفاده از یک فرستنده تخصصی کنترل شوند. 

دنیای ماشین‌های کنترل از راه دور یک سرگرمی خانوادگی است که به افراد امکان می‌دهد دور هم جمع شوند و از رانندگی و مسابقه با ماشین‌های رادیو کنترلی با عملکرد بالا لذت ببرند.

با توجه به علایق و بودجه‌ی هر شخص، انواع گوناگونی در اندازه‌های کوچک و بزرگ از ماشین‌های رادیو کنترل وجود دارد. به طور کلی ماشین‌های RC به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

ماشین کنترلی الکتریکی

ماشین کنترل از راه دور الکتریکی یکی از دسته‌بندی‌های خانواده بزرگ ماشین‌های آرسی است. ماشین‌های این گروه بر پایه شارژ باتری حرکت می کنند. ماشین های آرسی الکتریکی از موتور‌های متفاوتی تشکیل شده‌اند. موتورهای قرار گرفته در این ماشین‌ها به 2 دسته براش و براشلس تقسیم بندی می‌شود. موتورهای براشلس دارای سرعت و قدرتی به مراتب بیشتر از سری‌های براش است.

موتورهای براش عمدتاً در ماشین‌های آرسی اسباب بازی استفاده می‌شوند. موتور براش حاوی یک برس تماس کوچک است که به موتور اجازه می‌دهد تا بچرخد.

موتورهای براش اصطکاک بیشتری دارند و گرمای بیشتری تولید می‌کنند. این دو جنبه می‌تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد موتور تأثیر بگذارد.

موتورهای براشلس فاقد برس تماسی هستند و نیازی به تمیز کردن مکرر ندارند. از آنجا که برس وجود ندارد، اصطکاک کمتر و گرما کمتر است که قاتل شماره یک عملکرد موتور است.

RC با موتور براشلس در حال حاضر دارای سریعترین رکورد سرعت در بین ماشین‌های رادیو کنترل است.

ماشین کنترلی بنزینی

ماشین آرسی بنزینی جزو گروه‌های ماشین کنترلی حرفه‌ای است. این ماشین‌ها درست مانند ماشین‌های واقعی برای حرکت نیاز به سوخت دارند که این سوخت می‌تواند نیترو و یا بنزین باشد. سوخت نیترو از بنزین گرانتر است.

ماشین کنترلی سوختی که سوخت اصلی آن بنزین است دارای قیمتی به مراتب گران‌تر از ماشین‌هایی هستند که از سوخت نیترو استفاده می‌کنند.

ماشین کنترلی اسباب بازی

ماشین آرسی اسباب بازی دسته دیگری از ماشین‌های آرسی است که مخاطب هدف آن کودکان است. این ماشین‌ها از سرعت، قدرت و قیمت کمتری نسبت به دو دسته قبلی برخوردارند.

ماشین کنترلی باگی

این نوع ماشین آرسی مناسب برای مسیرهای مسطح است و دارای چرخ‌ها کوچک است که می‌تواند سرعت بسیار زیادی را برای کاربر به همراه داشته باشد. پیشنهاد می‌شود از این ماشین بیشتر در محیط‌های آسفالت استفاده شود تا استحلاک آن به حداقل برسد.

ماشین کنترلی آفرود

این ماشین آرسی همانطور که از نامش پیداست مناسب برای مسیرهای ناهموار است و می‌تواند براحتی از ارتفاع زیاد پرش داشته باشد. لاستیک‌ها و فنربندی‌ این ماشین‌ها در سایز بزرگ بوده تا ماشین بتواند به راحتی و بدون هیچ چالشی مسیرهای مورد نظر کاربر را طی کند.

ماشین کنترلی تراک

این نوع ماشین آرسی در خانواده کامیونت‌ها و وانت‌ها قرار می‌گیرد. در این کلاس ماشین‌ها، چرخ‌ها دارای سایز متوسط می‌باشند. محیط مناسب برای استفاده از این ماشین‌ها محیط‌های خاکی و یا ساحلی است.

ماشین کنترلی استادیوم تراک

این ماشین ترکیبی از ماشین آفرود و تراک است، بدین شکل که بدنه و استایل ظاهری همانند تراک‌ها اما ساختار و لاستیک‌ها همانند ماشین‌های آفرود است و شما می‌توانید به راحتی از آن ها در هر محیط و مکان صعب العبوری استفاده نمایید .

ماشین کنترلی دیریفت

این ماشین‌ها مناسب اجرای حرکات نمایشی و دیریفت می‌باشند. ماشین‌های آرسی دیریفت دارای دیریفت باکس بوده که به اوپراتور کمک می‌کند تا فرمان‌های اشتباه اورا اصلاح کند تا ماشین بتواند به زیبا‌ترین شکل اقدام به دیریفت نماید.

ماشین کنترلی اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان مناسب است و قابلیت یک ماشین کنترلی حرفه‌ای را ندارد.

وقتی تصمیم به خرید یک ماشین کنترل از راه دور می‌گیریم و به بازار نگاهی می‌اندازیم، انتخاب‌های بیشماری در مقابل ما قرار می‌گیرد و این موضوع تصمیم‌گیری برای خرید را سخت می‌کند.

در ابتدا بهتر است ماشین‌های کنترلی را به دو دسته ماشین کنترلی اسباب بازی و ماشین کنترلی حرفه‌ای تقسیم بندی کنیم.

اگر شما والدینی هستید که قصد خرید ماشین آر سی RC برای فرزندتان را دارید، ماشین‌های آرسی اسباب بازی، برای بازه سنی کودک و نوجوان (6 تا 14 سال) مناسب هستند.

اگر فرزند شما توانایی کنترل مناسبی دارد، می‌توانید به خرید ماشین آرسی حرفه‌ای برای او فکر کنید.

در واقع ماشین‌های آرسی اسباب بازی طراحی ساده‌تر، قدرت و سرعت کمتر و برد رادیویی کوتاه‌تری نسبت به انواع ماشین‌های آرسی حرفه‌ای دارند، بنابراین درمی‌یابیم در ماشین‌های آر سی حرفه‌ای، طراحی‌ها دقیق‌تر با جزئیات بیشتر، سیستم فنربندی و تعلیق مناسب و همچنین موتورهای پرقدرت‌تر و سریعتر وجود دارد.

لازم به ذکر است که همه‌ی ماشین‌های آرسی اسباب بازی، از نوع الکتریکی هستند اما ماشین‌های آرسی حرفه‌ای در انواع الکتریکی و سوختی (بنزینی یا نیترو) طراحی و ساخته می‌شوند.

error: Content is protected !!
X
تماس با ما