0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

logo
منو
logo
logo

مقایسه اسکوتر برقی دسته دار تاشو و اسکوتر برقی تعادلی

مقایسه اسکوتر برقی دسته دار با اسکوتر برقی تعادلی

اسکوترهای برقی دسته دار تاشو (ekickscooter) و اسکوترهای برقی تعادلی (SmartBalance) برای دو هدف کاملا متفاوت طراحی و تولید شده‌اند. به لطف حرفه‌ای که در آن مشغول به فعالیت هستیم تجربه سواری با هر دو مدل را داشته‌ایم. به همین خاطر اطلاعات کافی و جامع در مورد هر دو فناوری را داریم تا آنها را با هم مقایسه و به شما در انتخاب، کمک کنیم. اگر به خرید اسکوتر برقی فکر می‌کنید، مهم است که شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو نوع اسکوتر را بدانید. سعی داریم تا از نظر توانایی، ایمنی، سهولت استفاده و قیمت، اسکوترهای برقی دسته دار (ekickscooter) و اسکوترهای برقی تعادلی (Smart Balance) را بررسی کنیم. در این راهنما به تمام این موارد پاسخ خواهیم داد.

اسکوتر برقی دسته دار در مقابل اسکوتر برقی تعادلی

مدت زمان زیادی است که از حضور اسکوترهای برقی دسته دار در بازار می‌گذرد به همین دلیل دارای فناوری اثبات شده‌تری هستند.

به منظور حمل و نقل و رفت و آمد در سطح شهر، قطعا اسکوترهای دسته دار از اسکوترهای تعادلی برتر هستند. اسکوتر برقی دسته دار (ekickscooter) به دلیل ایمنی، استفاده آسان‌تر، سرعت بیشتر، صعود بهتر و قابلیت پیمایش مسافت‌های طولانی‌تر، جهت ترددهای درون شهری، گزینه‌ای عالی است.

مقایسه اسکوتر برقی تعادلی و اسکوتر برقی دسته دار

 

اگر تنها هدف شما از داشتن اسکوتر، تفریح و سرگرمی است و جنبه کاربردی آن برای شما اهمیت ندارد، قطعا اسکوتر برقی دسته دار گزینه مناسبی برای شما نیست. بنابراین خرید اسکوتر برقی تعادلی یا همان اسکوتر اسمارت بالانس، گزینه‌ای عالی برای شما محسوب می‌شود.

ایمنی اسکوتر برقی دسته دار و اسکوتر برقی تعادلی!

تسلط بر اسکوترهای برقی تعادلی (اسمارت بالانس) و اسکوترهای برقی دسته دار اصلا سخت نیست. با این حال، استفاده از اسکوتر تعادلی نسبت به اسکوترهای دسته دار دشوارتر است.

چیزی که اسکوترهای تعادلی را ناامن می‌کند، نداشتن دسته است. یادگیری راندن اسکوتر برقی تعادلی چندان سخت نیست، اما مطمئناً بسیار سخت‌تر از سوار شدن بر اسکوتر دسته دار است. در طول دوره یادگیری و حتی پس از آن، از دست دادن تعادل و زمین خوردن در اسکوترهای تعادلی بسیار رایج‌ است.

اسکوتر برقی دسته دار تمام اجزای یک وسیله نقلیه را دارد. دارای یک دکمه دریچه گاز، یک ترمز و یک فرمان است که برای هدایت و چرخش استفاده می‌شود. یادگیری نحوه سوار شدن این نوع اسکوتر برقی، کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد.

ایمنی اسکوتر برقی تاشو

اسکوترهای برقی تعادلی (SmartBalace) نیاز به تعادل از جانب سوارکار دارند. اما سوار شدن بر اسکوتر دسته دار بسیار آسان است. شتاب گیری و هدایت به آسانی انجام می‌شود. روند راندن بسیار ساده‌تر است. این باعث می‌شود اسکوترهای برقی دسته دار کاملاً ایمن‌تر از اسکوترهای برقی تعادلی باشند.

قابلیت حمل آسان

واضح است که اسکوتر برقی تعادلی برنده این امتیاز است.

اسکوترهای تعادلی به طور متوسط حدود 10 کیلوگرم وزن دارند و اسکوترهای برقی دسته دار تاشو به طور متوسط حدود 15 کیلوگرم وزن دارند.

در برخی از اسکوترهای تعادلی یک دستگیره، طراحی و تعبیه شده است که حمل آن را آسان می‌کند. همچنین برای حمل راحت‌تر، می‌توانید از کیف‌های مخصوص اسکوتر برقی تعادلی استفاده کنید.
اسکوترهای برقی دسته دار دارای قابلیت تاشوندگی دسته هستند، به همین دلیل آنها را نیز با خود به هرجایی می‌توان برد. تنها مشکلی که وجود دارد این است که وقتی تا شوند، از نظر حجم بزرگتر از اسکوترهای برقی تعادلی هستند.

راهنمای خرید اسکوتر برقی برای بزرگسالان

قدرت کدامیک بیشتر است؟

اسکوترهای برقی دسته دار در دهه گذشته مسیر طولانی را طی کرده‌اند و به یکی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل در بسیاری از شهرهای بزرگ در کشورهای خارجی تبدیل شده‌اند. این امر عمدتاً به دلیل قدرتمندتر شدن موتورهای آنها ممکن شده است.

از آنجایی که اسکوترهای برقی دسته دار بیشتر برای بزرگسالان، طراحی و تولید شده اند، بنابراین دارای موتور قدرتمندتری نسبت به اسکوترهای برقی تعادلی هستند.

میزان پیمایش کدامیک بیشتر است؟

اگر می‌خواهید مسافت‌های طولانی را با یک وسیله سواری طی کنید، یک اسکوتر برقی دسته دار انتخاب مناسبی خواهد بود.

مسافت قابل پیمایش اسکوترهای برقی دسته دار بسیار متفاوت است، بسته به کیفیت ساخت و میزان ظرفیت باتری، بین 15 تا 70 کیلومتر متغیر است. اما به طور کلی، اکثر اسکوترهای برقی دسته دار برای بزرگسالان، قابلیت پیمایش مسافتی بیشتر از 20 کیلومتر دارند.

میانگین میزان پیمایش مسافت اسکوترهای برقی دسته دار در تمامی مدل‌های امروزی حدود 30 کیلومتر است.

برای اسکوترهای برقی تعادلی، برد معمولی بین 10 تا 15 کیلومتر با یک بار شارژ است. بنابراین، اسکوترهای برقی دسته دار یک برنده واضح در مورد میزان پیمایش هستند.

سرعت کدامیک بیشتر است؟

حداکثر سرعت حتی برای سریع ترین اسکوتر برقی تعادلی بیش از 20 کیلومتر در ساعت نخواهد بود. آنها برای سواری سریع طراحی نشده‌اند.

در مقابل، تقریباً تمام اسکوترهای برقی دسته دار می‌توانند به سرعتی بیش از 20 کیلومتر در ساعت دست یابند.

سرعت اسکوتر برقی دسته دار

میزان پیمایش شیب

در این مرحله، احتمالاً در حال حدس زدن هستید. اسکوترهای برقی دسته دار از لحاظ پیمایش شیب بسیار بهتر از اسکوترهای برقی تعادلی خواهند بود.

این بیشتر به قدرت موتور خام و تا حدی به شارژ و ولتاژ باتری مربوط می‌شود، زیرا باتری‌های اسکوتر هر سال بزرگتر می‌شوند. اسکوترهای برقی دسته دار معمولاً به طور متوسط موتورهای قدرتمندتری دارند که آنها را قادر می‌سازد تا شیب بیشتری را بپیمایند.

مقایسه اسکوتر برقی دسته دار و تعادلی

به طور متوسط، اسکوترهای برقی دسته دار می‌توانند از شیب‌های حدود 20 درجه بالا بروند.

اسکوترهای برقی تعادلی که می توانند از شیب‌های تندتر از 25 درجه بالا بروند، نادر هستند. موتورهای آنها قدرت بسیار کمتری نسبت به اسکوترهای دسته دار دارند.

کدامیک برای سرگرمی مناسب‌تر است؟

می توان گفت که این یکی تا حد زیادی به شخصی که سوار می‌شود بستگی دارد. بسیاری از مردم تنها زمانی سرگرم خواهند شد که سواری خیلی سخت نباشد و نیازی به حفظ تعادل و هوشیاری مداوم نداشته باشد.

اسکوتر برقی دسته دار در حال حاضر وسیله‌ای است که بخش بزرگی از مردم در کشورهای توسعه یافته، مالک آن هستند. اغلب مردم از آنها تنها برای رفت و آمد استفاده می‌کنند. جمعیت شناسی کاربران اسکوتر برقی بسیار متنوع است. صاحبان اسکوتر برقی دسته دار، اغلب افراد بالای 30 سال هستند.

از سوی دیگر، اسکوترهای برقی تعادلی (SmartBalance) داستان کاملاً متفاوتی دارند. این اسکوترها جو بسیار شاداب و جوانی را در اطراف خود حفظ می‌کند.

مقایسه اسکوتر برقی دسته دار و اسکوتر برقی تعادلی 

به طور خلاصه و کلی می‌توان گفت اگر علاوه بر جنبه سرگرمی به دنبال کارایی هستید، اسکوترهای برقی دسته دار گزینه‌ای عالی هستند. اما اگر تنها هدف شما سرگرمی است، قطعا گزینه مناسب برای شما، اسکوترهای برقی تعادلی هستند.

خرید اسکوتر برقی

فروشگاه هابی سنتر مرکز خرید اسکوتر برقی به آدرس Https://hobbycenter.ir ، آماده ارائه خدمات فروش انواع اسکوتر برقی دسته دار و تعادلی، مناسب کودکان و بزرگسالان در طرح‌های دخترانه و پسرانه، همچنین فروش لوازم جانبی و قطعات یدکی انواع اسکوتر برقی در شهر بزرگ تهران می‌باشد.

واحد فنی هابی سنتر متشکل از متخصصین الکترونیک، آماده ارائه خدمات تعمیر انواع اسکوتر برقی در تمامی نقاط تهران (شمال، جنوب، شرق و غرب) می‌باشد.

اشتراک گذاری

3 پاسخ به “مقایسه اسکوتر برقی دسته دار تاشو و اسکوتر برقی تعادلی”

 1. سعید طاهری گفت:

  ممنون.مطلب کاملی بود
  مدتها بود اسم اسکوتربرقی رو شنیده بودم
  اما نمیدونستم چیه و اصلا چند مدل اسکوتر برقی داریم
  الان فهمیدم چی به چیه

 2. امیرسام گفت:

  به نظر من اگر کسی قصد خرید داره همون اسکوترهای تاشو رو بخره خیلی بهتره من شنیدم که طول عمر خوبی دارن . من یه اسکوتر تعادلی دارم همش خراب میشه یه بار باتریش مشکل پیدا میکنه یه بار بردش. کلا هزینه نگهداری تعادلیا بالاست

 3. یوسف گفت:

  اگر میخوایید تردد در مسیر هایی تا حدود ۲۰ کیلومتر داشته باشید قطعا اسکوتر های دسته دار عالی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://hobbycenter.ir/?p=4389
لینک کپی شد
X
تماس با ما