0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

logo
منو
logo
logo

مقایسه اسکوترهای شیائومی M365 و شیائومی Pro2

مقایسه اسکوتر برقی شیائومی M365 و Pro2

مقایسه اسکوتر برقی شیائومی M365 و Pro2 موضوعی است که قصد داریم در این بخش به آن بپردازیم. این اسکوترها جزء اسکوترهای برقی دسته‌دار تاشو هستند.

اسکوترهای دسته‌دار تاشو، نوع جدیدی از اسکوترهای موجود در بازار هستند که مزایای زیادی نسبت به سایر اسکوترها دارند.

شاید شما هم قصد خرید یک اسکوتر برقی کم حجم و تاشو جهت ترددهای شهری را داشته و با کمی جستجو در بازار کشور به احتمال زیاد با برند شیائومی و اسکوترهای تولید شده توسط این کمپانی آشنا شده‌ باشید. حتما تاکنون نام این برند قدرتمند را شنیده‌اید.
بله، از گوشی موبایل تا اسکوترهای برقی و بسیاری از محصولات دیگر در حوزه تکنولوژی، امروزه با برند شیائومی روانه بازارها می‌شوند.

برند شیائومی با طراحی‌های زیبا و منحصر بفرد در کنار کیفیت بالا، جایگاه خود را در بازارهای جهانی تعریف کرده است. “اگر از حق نگذریم، انصافا همینطوره و میشه روی کیفیتش حساب کرد.”
در این مقاله قصد داریم به اسکوترهای تولید شده توسط کمپانی Xiaomi بپردازیم. اگر به سایت Xiaomi  مراجعه کنید در بخش اسکوترهای برقی ، مدل‌های زیر به چشم می‌خورد:
مدل M365
مدل Pro
مدل Pro2
مدل S1
مدل Essential
مدل Pro2 Mercedes Amg
مدل Pro3
مدل Pro4

که می‌توان مشخصات فنی هر یک را بررسی کرد. در ایران، اسکوتر برقی شیائومی مدل M365 و مدل Pro2 بیشتر از بقیه مدل‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. معمولا مشتریان ما به دنبال بررسی تفاوت‌های فنی این ۲ مدل اسکوتر برقی با یکدیگر هستند تا بتوانند انتخاب کنند و در نهایت خرید بهتری داشته باشند.

اسکوتر برقی شیائومی مدل pro2

در ابتدا باید گفت که شیائومی تلاش کرده است تا تمامی اسکوترهای خود را بر پایه‌ی یک پلتفرم، تولید و روانه بازار کند و آنچه باعث تمایز در مدل‌های مختلف می‌شود، بیشتر جنبه فنی دارد.

در این مقاله سعی داریم به بررسی شباهت‌ها و تفاوت‌های ظاهری و فنی دو مدل از مدل‌های پرطرفدار اسکوترهای شیائومی، یعنی اسکوتر برقی شیائومی M365 و اسکوتر برقی شیائومی Pro2 بپردازیم.

با ما همراه باشید…

شباهت‌های اسکوتر برقی شیائومی مدل M365 با اسکوتر برقی شیائومی مدل Pro2

بدنه در هر ۲ مدل اسکوتر یک سایز و یک اندازه است.

قطر چرخ‌ها در هر ۲ مدل یک اندازه و در سایز 8.5 اینچ قرار دارند.

یک سیستم ترمز دیسکی برای چرخ عقب در هر ۲ مدل اسکوتر به چشم می‌خورد.

هر ۲ مدل اسکوتر برقی، یک دسته گاز شستی و یک دستگیره ترمز دارند.

مقایسه‌ی تفاوت‌های ظاهری اسکوتر برقی شیائومی مدل M365 با اسکوتر برقی شیائومی مدل Pro2

در نگاه اول از نظر ظاهری، تفاوت خاصی بین این دو مدل بنظر نمی‌رسد. شاید چند ثانیه‌ای طول بکشد تا کم کم چشم شما متوجه تمایزها بشود.

تفاوت شبرنگ‌ها

در اسکوتر مدل M365 شبرنگ‌ها قرمز و باریک، و در مدل اسکوتر پرو 2 شبرنگ‌ها زرد رنگ، حجیم‌تر و پهن‌تر شده‌اند.

اسکوتر برقی شیائومی مدل m365
اسکوتر برقی شیائومی pro2

در نمای جلوی اسکوتر برقی Pro2 شبرنگ سفیدی وجود دارد که پایین‌تر از لولای تاشونده قرار گرفته که این شبرنگ در مدل M365 دیده نمی‌شود.

محل قرارگیری شخص بر روی اسکوتر

در مدل M365 لاستیک زیر پایی، طوسی رنگ و در مدل  Pro2 رنگ آن مشکی است. اما نکته مهم در این تغییر، بیشتر از اختلاف رنگ، به اثرپذیری آنها نسبت به جای پا و ایجاد لکه روی آنهاست که در مدل Pro2 بهبود چشمگیری داشته و به راحتی کثیف نمی‌شود و در صورت کثیفی هم به راحتی پاک می‌شود.

تفاوت اسکوتر شیائومی m365 با pro2

چراغ خطر روی گلگیر

به این ترتیب که در مدل M365 چراغ خطر کوچکتر، باریکتر و عمودی اما در مدل Pro2 چراغ پهن و بصورت افقی طراحی شده است.

داشبورد اسکوتر برقی

قبل از روشن کردن اسکوترها ۲ تفاوت به چشم می‌خورد: اولی رنگ زنگهاست که در مدل M365 نقره‌ای و در مدل Pro2 مشکی شده است.

لاستیک انگشتی روی اهرم گاز هم که در مدل m365 طوسی است در مدل pro2 قرمز رنگ شده تا ظاهری اسپرت‌تر را تداعی کند.

اما در مدل پرو ۲ اوضاع کاملا متفاوت است. با روشن کردن اسکوتر، یک نمایشگر led رنگی فعال میشه که اطلاعاتی از جمله سرعت، نوع مود حرکتی، میزان باتری، وضعیت روشن یا خاموش بودن چراغ‌ها، وضعیت ارتباط با اپلیکیشن، چراغ اخطار افزاش دمای برد الکتریکی و همچنین چراغ سرویس روی آن قرار گرفته است.

“از حق نگذریم که این نمایشگر کوچک و همه کاره، واقعا جذابه و اولین نقطه قوت pro2 قبل از هر چیز دیگه‌ای خود نمایی می‌کنه.”

زمانی که اسکوترها روشن می‌شوند مهمترین تفاوت ظاهری آنها آشکار می‌شود. نمایشگرها در این ۲ مدل کاملا متفاوت هستند.

مدل M365 نمایشگر خاصی ندارد و زمانی که اسکوتر را روشن می‌کنیم تنها با ۳ چراغ سفید روبرو می‌شویم که نقش نمایشگر میزان باتری را دارند. اولین چراغ از پایین هم مود حرکتی دستگاه را مشخص می‌کند. اگر این چراغ سبز بود، مود حرکتی باصرفه و اگر سفید بود، مود حرکتی اسپرت است.

تفاوت اسکوتر شیائومی m365 با pro2

بررسی و مقایسه‌ی فنی اسکوتر برقی شیائومی مدل M365 با اسکوتر برقی شیائومی مدل Pro2​

تا اینجا به بررسی و مقایسه ظاهری 2 مدل اسکوتر شیائومی M365 و اسکوتر شیائومی Pro2 پرداختیم. اما همه چیز به همین جا ختم نمی‌شود، در ادامه به بررسی و مقایسه این دو مدل اسکوتر شیائومی از لحاظ فنی می‌پردازیم.

برای هر کسی که قصد خرید یک اسکوتر برقی دارد قطعاً دانستن اطلاعاتی از قبیل میزان پیمایش با هر بار شارژ، قدرت الکتریکی، سرعت اسکوتر، مدت زمان شارژ کامل، وزن اسکوتر و… مهم است.

شاید بهترین مرجع مقایسه‌ای برای بررسی دقیق پارامترهای فنی این دو مدل اسکوتر برقی، همان سایت شرکت تولید کننده باشد.

نکته مهم این است که اعداد عنوان شده در جداول مقایسه‌ای، تحت استانداردهای پیش‌فرض شرکت سازنده بوده، به این معنی که وزن راکب حدود ۶۰ تا ۶۵ کیلوگرم لحاظ شده و سطح پیمایش، سطحی صاف و بدون شیب در نظر گرفته می‌شود.

یعنی اگر وزن و شیب پیمایش شما کمتر یا بیشتر از این میزان باشد، می‌تواند نتیجه را با آنچه در کاتالوگ شرکت بیان شده متفاوت کند.

حال با این ۲ فرض به برسی پارامترهای فنی در این ۲ مدل اسکوتر برقی از برند Xiaomi خواهیم پرداخت.

به نظر می‌آید که اگر تمامی موارد فنی قابل مقایسه در این دو دستگاه را در قالب جدول پیاده سازی کنیم، به آسان‌تر شدن درک آن کمک زیادی خواهد شد.

 

جدول مقایسه اسکوتر شیائومی میجیا m365 و pro2

همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید در سطر اول حداکثر سرعت اسکوترها با هم مقایسه شده که در هر ۲ مدل، سرعت ۲۵ کیلومتر برساعت است.

(نکته) در سطر دوم، میزان مسافت قابل پیمایش نشان داده شده که در مدل Pro2 این میزان ۱۵ کیلومتر نسبت به M365 ارتقا یافته است.

(نکته) در سطر سوم وزن اسکوترها قرار گرفته که با توجه به تغییرات فنی و ظاهری، اسکوتر pro2 حدود ۱/۵ کیلوگرم سنگین تر شده است.

در سطر چهارم وزن قابل تحمل ذکر شده که با توجه به یکی بودن شاسی اسکوتر ها این مقدار هم برابر است.

در سطر پنجم ابعاد اسکوترها نوشته شده که این مورد هم یکسان است.

(نکته) سطر ششم به توان باتری‌ها پرداخته و همانطور که اعداد نشان می‌دهند، اسکوتر پرو2 یک سروگردن از m365 پیشی گرفته که توان باتری تا حدود ۲ برابر ارتقا یافته است. در واقع چیزی که باعث میشه pro2 میزان پیمایش طولانی‌تری داشته باشد مربوط به همین باتری پرقدرت است.

(نکته) در سطر بعدی یعنی سطر هفتم، مدت زمان شارژ شدن اسکوترها مقایسه شده که با توجه به باتری قدرتمندتر در مدل pro2 قاعدتا زمان شارژ نیز طولانی‌تر خواهد بود و این تفاوت در حدود ۳ ساعت است.

(مهم) در سطر هشتم، قدرت موتور الکتریکی اسکوترها بیان شده است که مورد مهمی محسوب می‌شود. در واقع مدل pro2 دارای یک موتور ۳۰۰ واتی است که شرایط تحت فشار می‌تواند توان ۶۰۰ وات را ایجاد کند. اما در m365 یک موتور ۲۵۰ واتی قرار دارد که حداکثر قدرت آن می‌تواند به ۵۰۰ وات برسد . بنابراین از این اعداد نتیجه می‌گیریم pro2 قدرت بیشتری دارد.

سطر نهم و دهم به قطر چرخ‌ها (در هر ۲ مدل، ۸/۵ اینچ است) و عدم وجود سیستم تعلیق در هر ۲ اسکوتر پرداخته است.

(نکته مهم) سطر یازدهم، مربوط به سیستم ترمز این اسکوترها است. اجازه بدهید به این بهانه کمی در این باره توضیح دهیم:

در نگاه اول و بررسی ظاهری، یک سیستم ترمز دیسکی برای چرخ عقب خودنمایی می‌کند. شاید شما فکر کنید که این تنها ترمز تعبیه شده در این مدل اسکوترها است در حالی که یک ترمز الکتریکی برای چرخ جلو طراحی شده که عملکرد آن به مراتب قوی‌تر، دقیق‌تر و پیشرفته‌تر از ترمز دیسکی چرخ عقب است.

این ترمز الکتریکی تحت نام E-ABS معرفی شده و عملکردی مشابه ترمزهای ABS در خودروها دارد. زمانی این را متوجه می‌شوید که یکبار در سرعت زیاد با این اسکوترها ترمز بگیرید، آن وقت این مورد را درک خواهید کرد و از عملکرد خوب آن لذت خواهید برد. خوشبختانه این ترمز الکتریکی در هر ۲ مدل اسکوتر برقی شیائومی قرار گرفته و عملکرد یکسانی دارد. اما در مورد ترمز عقب که دیسکی است، Xiaomi بیان می‌کند که در مدل pro2 از مدل ارتقا یافته‌ی آن استفاده می‌کند که ناچاریم این ادعا را باور کنیم زیرا تفاوتی از لحاظ ظاهری به چشم نمی‌خورد.

(نکته مهم) سطر دوازده، نمایشگر دیجیتال
قبلا در مورد این بخش صحبت کردیم و این مورد را در بررسی ظاهری اسکوترها مورد توجه قرار دادیم.

در اسکوتر برقی مدل pro2 یک نمایشگر دیجیتالی قرار دارد که اطلاعاتی از جمله میزان سرعت، میزان باتری و چند پارامتر دیگر که بالاتر توضیح دادیم را نشان می‌دهد. در اسکوتر برقی شیائومی مدل m365 این نمایشگر به چند چراغ کوچک خلاصه شده است. بطور کلی نمایشگر در عملکرد فنی اسکوترها نقشی ندارد اما جهت تجربه کاربر قطعا اسکوتر برقی مدل pro2 حس و حال بهتری در شما ایجاد خواهد کرد.

در سطر آخر هم به حداکثر شیب قابل پیمایش پرداخته شده که اسکوتر pro2 به رغم برخورداری از باتری و موتور قدرتمندتر می‌تواند شیبی ۲۰ درجه را بپیماید و این مقدار در m365 معادل ۱۴ درجه است.

ویژگی های اسکوتر برقی شیائومی pro2

به پایان بحث مقایسه دو مدل پرطرفدار اسکوترهای برقی برند شیائومی یعنی مدل M365 و Pro2 رسیدیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

در فروشگاه هابی سنتر هر دو مدل اسکوتر شیائومی به فروش می‌رسد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها : # # اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://hobbycenter.ir/?p=3405
لینک کپی شد
X
تماس با ما